Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом та переміг його. До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у ЗОШ №10 відбулась ціла низка заходів, що охопила всіх учнів школи від 1 до 11 класів.

1-А клас — дізнавалися про Другу світову війну за розповідями про своїх прадідусів, які брали участь у цій війні та малювали червоний мак

2-А і 2-Б класи — провели виховні години та влаштували конкурс малюнків «Діти України – за мир»

У 3-х класах відбулись виховні години, присвячені Дню пам’яті та примирення.
У 3-А — година пам’яті, на якій діти декламували вірші, малювали маки, складали пазли та переглядали відео. Крім виховної години, учні 3-Б і 3-В класів під час уроку інформатики малювали віночки пам’яті: спочатку спільний, потім власні.

у 4-х класах відбулись виховні години в дистанційному форматі «День пам’яті та примирення». Учні 4-В класу створили онлайн-виставку малюнків маків до Дня пам’яті та примирення.

На виховних годинах у 5-х класах діти говорили про війну та про мир. А учні 5-Б класу написали листи воїнам ЗСУ, висловивши слова подяки нашим героїчним захисникам та захисницям України!

Учні 6-х класів взяли участь у різноманітних виховних заходах:
6-А побували на віртуальній екскурсії в музеях Києва та Дніпра, у 6-В класі на виховній годині «Пам’ятати, отже, перемагати» говорили про важливість збереження пам’яті про події тих часів, брали участь в інтерактивній вікторині, малювали маки. А для 6-Б класу була проведена інформаційна сесія з мінної небезпеки разом із БО «Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні». Метою заходу було підвищення рівня обізнаності та зниження ризиків ураження від вибухонебезпечних предметів.

Учні 7-х класів на виховних годинах більше дізналися про історичну значущість цього дня та вшанували пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.

Учні 8-11 класів крім виховних заходів, говорили про події тих часів на уроках  історії, математики та, навіть, інформатики.
8-А, 8-В, 10-А класу разом із вчителем математики Пилипенко Вікторією Юріївною провели математичну гру «Ціна Перемоги» у цифрах та фактах. У ході гри учні ознайомилися зі статистичними даними щодо Другої Світової війни.
У 8-А класі відбулась бесіда «Пам’ятаємо. Перемагаємо», а у 8-В — графічна виховна година, під час якої діти разом створювали онлайн-плакат «Ніколи знову!»
У 9-А перегляд та обговорення відеоісторії «За що боролась Українська Повстанська Армія», у 9-Б —  виховна година «Уроки пам’яті».

Ще у 9-х і 11-х класах крім виховних заходів, проведених класними керівниками, подіям травня 1945 року були в присвячені уроки історії, вчителі Федосюк Л.Ф. та Дудочкіна Ю.М.

Від того, наскільки молоде покоління знатиме історичне минуле, залежатиме його патріотизм, національна самосвідомість та активна громадянська позиція.